Les Comissions consultives i els Grups de treball són òrgans d'assessorament del Ple, del Comitè Executiu i del President/a. La seva missió és informar regularment els òrgans de govern sobre els assumptes que la Cambra considera rellevants.

Els seus components poden ser electors de la Cambra, i aquells qui per raó de la seva experiència es consideri que poden contribuir de manera útil a les tasques corporatives.

Comissions consultives

Comissió d’Assumptes Jurídics i Fiscals

President: Sr. Antoni Fitó Baucells
Vicepresident: Sr. Pau Bestit Eickermann

Roger Fatjó Magem
Joan Iglesias Capellas

Comissió de Comerç

President: Sr. Àngel Lázaro Amorós

Jaume Angerri
Núria Bosch Sagrera
Joan Carles Calbet Carreras
Jordi Costa Argelaguet
Pere Chias Suriol
Anna de Quirós Almorín
Rosa Garcia Segura
Joan Guillén Espín
Jordi Martí Poch
Mònica Masramon Leiva
David Sánchez Farran
Julián Sañudo
Marc Torrent Moreno
Eduard Torres Guals
Guillermo Vallet Millet
Salva Vendrell Melendo

Comissió d’Emprenedoria i Start-ups

President: Sr. Albert Pijuan Sala
Vicepresident: Sr. Jaume Aragall Clavé

Alfons Comas Fuster
Martina Font Olivé
Lluís Llibre Codina
Jenny Martí Torroella
Marc Miró Rovira
Raquel Morera Ibáñez

Comissió d’Espai i Aeronàutica

Presidenta: Sra. Mònica Roca Aparici
Vicepresidenta: Sra. Mercè Martí

Jaume Adrover Rigo
Jordi Candela Garriga
Rafel Jordà Siquier
Daniel Martínez Pérez
Pere Mier Albert
Sandra Mingot 
Antoni Paz Lostes
Àngel Ramírez Navarri
Ignasi Ribas Canudas
Alexis Roig

Comissió d’Esports

Presidenta: Sra. Raquel Morera Ibáñez

Tatxo Benet Ferran
Pilar Calvo Gómez
Carles Combarros Vilaseca
Javier Daura Pages
Astrid Galimany Girona
Ferran Latorre Torres
Marc Miró Rovira
Josep M. Monteagudo Garcia
Jordi Serra Vega
Salvador Vergés Tejero

Comissió de Finançament Empresarial

President: Sr. Pau Bestit Eickermann
Vicepresident: Sr. Jordi Pomarol Clotet

Josep Castellà Escolà
Xavier Comerma Carbonell
Miquel Costa Planas
Juan Ignacio Marull Guasch
Jose Lluís Santfeliu Benet
Jordi Solé Tuyà

Comissió de Formació

Presidenta: Sra. Montserrat Soler Prat
Vicepresidenta: Sra. Elisabet Camprubí Homs

Margarita Arboix Arzo
Ricard Coma Montoro
Maria Mercè Comas Duran
Natalia Cugueró Escofet
Montserrat Daban Marin
Anna Mercadé i Ferrando
Jordi Pomarol Clotet
Esther Sancho Massó
Esther Riambau Gascó
Mònica Roca Aparici
Marta Rodriguez Martínez
Francesc Torres Torres

Comissió d’Indústria i Energia

President: Sr. Pere Barrios Sturlese
Vicepresident: Sr. Pere Gran Fernández

Jordi Cortinas Pineda
David Fernández Aguilera
Cèsar Molins Bartra
Enric Morán
Jaume Roura Calls

Comissió d’Infraestructures, Transports i Mobilitat

President: Sr. Josep Mateu Negre
Vicepresident: Sr. Xavier Sunyer Deu

José Francisco Adell Duacastella
Josep Narcís Arderiu Freixa
Oriol Altisench Barbeito
Manel Brufau Niubó
Josep Canós Ciurana
José Alberto Carbonell Camallonga
Anna Cornadó Vidal
Jordi Espin Vallbona
Ricard Font Hereu
Pere Gran Fernández
Xavier Irigoyen 
Trinidad Magaña Caballero
David Marin Casanovas
Miquel Martí Escursell
Mercè Martí Inglada
Alberto Martínez Lacambra
Juan Ignacio Marull Guasch

Josep Maria Mirmi Clua
Pedro Morera Caravaca
Jaume Noguer Alsina
Raimon Ripoll Giralt
Ramon Sagalés Orteu
Albert Vilalta Cambra

Comissió d’Internacionalització

Presidenta: Sra. Elisabet Camprubí Homs

Montserrat Camp Gutiérrez
Miquel Canut 
Igor Garzesi 
Sofia Lluch Saunier
Xavier Roig Castelló
Jesús Serra Motas

Comissió de Responsabilitat Social

President: Sr. Àngel Giralt Puig

Víctor Arbós Ribes
Natalia Cugueró Escofet
Belén Marrón Reigosa
Montserrat Martí Mas

Mercè Mullor Boix
Jordi Noguera Martorell
Mònica Roca Aparici
Ramon Roig Solé
José Maria Torres García
Pere Viñolas Serra

Comissió dels sectors Salut i Sociosanitari

Presidenta: Sra. Núria Bosch Sagrera
Vicepresident: Sr. Manuel del Castillo Rey

German Barraqueta Bernad
Francesc Brosa Linares
Josep Maria Campistol Plana
Olga Fidalgo González
Josep Ignasi Hornos Vila
Francesca Iglesias Huix
Guillem López Casasnovas
Jordi Naval 
Marina Oriol Carreras
Cinta Pascual Montañés
Josep Santacreu Bonjoch
Marc Soler Fàbregas
Montserrat Vendrell Rius

Comissió de Sostenibilitat i Medi Ambient

Presidenta: Sra. Maria Català Rovirosa
Vicepresident: Sr. Jordi Cortinas Pineda

Pere Chias Suriol
Juan Ignacio Marull Guasch

Grups de treball

Grup de Treball Candidatura JJOO Pirineus - Barcelona

President: Sr. Carles Tusquets Trias de Bes

Tatxo Benet Ferran
Francesc Vilalta Venturós

Grup de Treball Delegacions

President: Sr. Pere Antentas Costa

Grup de Treball eCommerce i Km 0
 

Grup de Treball Gestió Forestal

Presidenta: Sra. Montserrat Soler Prat

Joan Boix Pous
Àngel Font Fabra
Joaquim Freixas 
Ignasi Grau Roca
Raimon Mariné 
Salvador Ordóñez
Josep Soler

Grup de Treball Increment d’ingressos i finançament

President: Sr. Jesús Serra Motas 
Vicepresident: Sr. Jordi Pomarol Clotet

Grup de Treball Licitacions
 

Grup de Treball Nou Edifici

President: Sr. Jordi Pomarol Clotet
Vicepresident: Sr. Pau Bestit Eickermann

Grup de Treball Sector Porcí

Presidenta: Sra. Montserrat Soler Prat

Carla Àvila Cochs
Jaume Blancafort Portavella
Isidre Elias Elies
Jordi Ferré 
Francesc Pujol Sabaté
Josep Sallent Comas
Enric Segarra Tomàs-Riverola
Josep Soler 
Carles Valls Arnó

Grup de Treball Sistema de Consultes i Cens

Presidenta: Sra. Mònica Roca Aparici
Vicepresidenta: Sra. Montserrat Soler Prat

Carles Valls Arnó