El Ple és l'òrgan suprem de govern i representació de la Cambra.
Està integrat per 52 membres elegits mitjançant sufragi lliure, igual, directe i secret entre tots els electors i electores de la Cambra, per 2 membres en representació de les empreses de major aportació voluntària i per 6 membres elegits pel Ple a proposta de les organitzacions empresarials més representatives.
Representants del Ple de Cambra Barcelona, per grups d'activitat empresarial
Grup 1. INDÚSTRIES EXTRACTIVES; NO METÀL·LIQUES; PETROLI; ENERGIA I AIGUA
Factor Energia, SA - Sr. Emili Rousaud Parés
Grup 2. EXTRACCIÓ; PRODUCCIÓ DE METALLS; PRODUCTES METÀL·LICS; MAQUINÀRIA I EQUIPS
Categoria 1
La Farga Yourscoppersolutions, SA - Sr. Josep Oriol Guixà i Arderiu
Categoria 2
Solar Box Batteries, SL - Sr. Marc Navarri Ginestà
Grup 3. INDÚSTRIES TÈXTILS; CONFECCIÓ, CUIR I CALÇAT
Textil J. Balaguer, SA - Sra. Ariadna Balaguer Fontclara
Grup 4. INDÚSTRIES DEL PAPER; ARTS GRÀFIQUES I SUPORTS ENREGISTRATS
Norprint, SL - Sr. Joan Nogués Galcerán
Grup 5. INDÚSTRIA QUÍMICA; CAUTXÚ I PLÀSTIC
Categoria 1
Lluch Essence, SLU - Sra. Sofia Lluch Saunier
Categoria 2
Cepex, SA - Sr. Jaume Carol Pañach
Grup 6. MATERIALS DE TRANSPORT
Fico Cables, SAU - Sr. Xavier Pujol Artigas
Grup 7. FUSTA; SURO I ALTRES MANUFACTURES; INDÚSTRIES DE L’ALIMENTACIÓ; BEGUDES I TABAC
Santacreu 2000, SL - Sr. Enric Bordas Santacreu
Grup 8. CONSTRUCCIÓ
Categoria 1
Aquablau Solucions, SL - Sra. Maria Lourdes Botifoll i Julià
Planes 2000, SL - Sr. Eduard Torres Guals
Categoria 2
Sogesa Instalaciones Integrales, SAU - Sr. Carles Bescós Casademunt
Grup 9. COMERÇ I REPARACIONS
Categoria 1
Auto Taller Pròxim, SL - Sr. Celso Besolí Capdevila
Categoria 2
Ferran i Ferran Associats, SLU - Sra. Carme Ferran Sanz
Tarpuna, SCCL - Sr. Josep Maria Vallès i Casanova
Categoria 3
Casa Ametller, SL - Sra. Marta Angerri Feu
Categoria 4
Implica2 Consulting y Servicios, SL - Sr. Jordi Pomarol Clotet
Categoria 5
Kilòmetre Mediterrani, Cooperativa d'Avituallament i Transport, SCEL - Sr. Pere Pugès i Dorca
Sr. Jordi Arias Pérez
Categoria 6
Clickame Networks, SL - Sr. Esteve Blanch Barrot
Categoria 7
Sra. Marta Gento Senallé
Sr. Antonio Torres Vergara
Grup 10. HOSTALERIA
Categoria 1
Mingo Gastronomia, SL - Sr. Domingo Morilla Ribelles
Random Victoria, SL - Sr. Alejandro López Ribera
Ofisol 2000, SL - Sr. Salvador Vendrell Melendo
Categoria 2
Promoción Hotelera Layetana, SA - Sr. Jordi Clos Llombart
Grup 11. TRANSPORTS; EMMAGATZEMATGE I COMUNICACIONS
Categoria 1
Sr. Olivier Contel Aguilera
Categoria 2
Lotrans Portes, SL - Sr. Jesús Lozano Gil
Urbex Expres, SL (Biomedical Logistics) - Sr. Francisco José Gómez Martínez
Categoria 3
Saba Aparcamientos, SA - Sr. Jordi Díez Díez
Grup 12. MEDIACIÓ FINANCERA
Categoria 1
Banco de Sabadell, SA - Sr. Xavier Comerma Carbonell
Categoria 2
Ferrer & Ojeda Asociados Correduría de Seguros, SL - Sr. Luis Ferrer Gaya
Grup 13. ACTIVITATS IMMOBILIÀRIES I DE LLOGUER; SERVEIS EMPRESARIALS
Categoria 1
Industrial Processes Outsourcing Services, SL - Sr. Ignasi Sayol i Santamaria
Associació Catalana d'Executius, Directius i Empresaris (ACEDE) - Sr. Pep Garcia Garcia
Categoria 2
LF Channel, SL - Sra. Imma Folch Lázaro
Catmedia Global, SL - Sr. Joan Puig Cordon
Categoria 3
Sr. Guillem Soldevila Elias
Invesjel, SL - Sr. Gabriel Jené Llabrés
Categoria 4
Vistadome, SL - Sr. Jaume Aragall Clavé
Nubur XXI, SL - Sra. Roser Xalabarder Sagalés
Pere Quart, SL - Sr. Antoni Fitó i Baucells
Categoria 5
Avantges Outsourcing, SLU - Sra. Elisabet Camprubí i Homs
Isardsat, SL - Sra. Mònica Roca i Aparici
Categoria 6
Col·legi Oficial d’Agents de la Propietat Immobiliària de Barcelona - Sr. Vicenç Hernández Reche
Grup 14. ALTRES SERVEIS DESTINATS A LA VENDA
Categoria 1
Associació Professional Serveis Educatius de Catalunya - Sr. Joan Maria Vila Farràs
Stucom, SA - Sr. Miguel Carlos Camí Sánchez
Categoria 2
Fundació Privada Pro-disminuïts Psíquics Finestrelles - Sr. Josep Santacreu i Bonjoch
Categoria 3
Arriska, SL - Sr. Pau Josep Bestit Eickermann
Categoria 4
Balneario Termas Victoria, SA - Sr. Xavier Sunyer Deu
Guapissima Num.1, SL - Sr. Marc Carol Bruguera
Categoria 5
Gym Online GR2020, SL - Sra. Isabel Pérez Espinosa
Categoria 6
Llop Gestió Esportiva, SL - Sr. August Tarragó i Sàbat
Representants de les empreses de major aportació voluntària (2)
Les dues vocalies d'aquest grup estan vacants.
Membres del Ple de la Cambra elegits a proposta de les organitzacions empresarials
La relació de membres del Ple de la Cambra elegits a proposta de les organitzacions empresarials més representatives Foment-PIMEC és la següent:
1- Anna Cornadó Vidal
2- Martina Font Olivé
3- Emma Gumbert Jordan
4- Miquel Martí Escursell
5- Juan Ignacio Marull Guasch
6- Eloy Planes Corts